Tentfeest van Warns, 2011
Dit jaar organiseerde stichting Trekkertrek Warns en de Frysk Bûn Pealsitten weer het Tentfeest van Warns. Tijdens de aanloop naar het evenement waren de weersomstandigheden niet geweldig. De vele regen deed het terrein geen goed en de zorgen over de staat van de Trekkertrek baan namen toe. Er werd dan ook besloten om de baan af te dekken met plastic zodat het regenwater niet meer op de baan kon komen. Maar helaas waren de weersvoorspellingen voor de zaterdag niet goed. Er werd overwogen over de mogelijkheid om eventueel vrijdagavond de Trekkertrek te organiseren. Maar dit plan ging om organisatorische reden weer van tafel. Dus maar afwachten hoe het weer zich gaat ontwikkelen.
Woensdag zijn we met hulp van de vrijwilligers begonnen met het inrichten van het terrein. Donderdagochtend kwam de tent en alle andere materialen die nodig zijn om het evenement te organiseren. Donderdag alles opbouwen en donderdagavond om 20.00 uur begon het Tentfeest van Warns met het Frysk Kampioenskip Pealsitten. Er waren 7 deelnemers die plaats namen op de wedstrijdpalen. De deelnemers gingen de strijd aan tegen elkaar, tegen de elementen van de natuur en tegen zichzelf. De deelnemers zaten met verschillende redenen op de palen. Zo waren er deelnemers die zaten voor een goed doel, een andere deelnemer zat er voor zijn vriend en weer een andere deelnemer zat er om winnaar te worden. Het was een spannende wedstrijd en uiteindelijk werd Remko Kloppenburg Frysk kampioen Pealsitten 2011 met een tijd van 54 uur en 5 minuten. Helaas geen verbetering van de tijd van 2010 maar toch een geweldige prestatie.
Vrijdag avond was er de "stappers van toen jûn". De muziek werd deze avond verzorgd door de band Cow Tipping. Deze band heeft een muziek repertoire uit de jaren 60, 70 en 80. De opkomst van het aantal stappers van toen viel tegen, maar degene die waren gekomen hadden een zeer gezellige avond met muziek uit hun jeugdjaren.
Ondanks de slechte weersberichten kon zaterdagochtend de Trekkertrek gewoon van start gaan. De weersomstandigheden vielen mee en door de inzet van velen lag de Trekkertrek baan er goed bij. De wedstrijd verliep vlot en het weer zat mee. Halverwege de wedstrijd heeft men nog even de baan afgedekt met plastic, maar gelukkig viel het mee met het regenwater en kon men snel verder met de wedstrijd. Wel werd het steeds iets bewolkter en hebben we als organisatie elkaar wel eens aangekeken met een blik van, hoe komt het. Maar gelukkig gingen de meeste buien om ons heen. Helaas begon het tijdens de trek van de laatste klasse te regen. Maar omdat een ieder al een keer voor de sleepwagen was geweest kon er toch een winnaar uit de bus komen. Ook de jaarmarkt ging zaterdagochtend van start. Er waren weer vele kramen met een grote diversiteit aan goederen. Ook dit jaar werd de jaarmarkt weer druk bezocht.
Zaterdagavond was er het Tentfeest van Warns. De live muziek werd verzorgd door de bands 30EuroLive en Junkyard Dogs. Twee geweldige bands die beide het dak van de tent speelden. De vele bezoekers konden weer uitermate genieten van een geweldige gezellige avond. Het enthousiasme waarmee de bands op het podium stonden zag je weer terug bij het publiek. We zagen de vele bezoekers, welke genoten hadden van deze geweldige avond, dan ook tevreden naar huis gaan. Zondag om 12.00 uur ging het Open Warns Dartstoernooi van start. Een zeer bijzonder en gezellig dartstoernooi met een groot aantal deelnemers. Er werd gestreden in singles en koppels. Er waren vele toeschouwers bij het dartstoernooi wat de gezelligheid alleen maar ten goede kwam. Zondagmiddag om 14.00 uur was er de Honden behendigheidsshow. De hondenscholen uit Koudum en Lemmer gaven een demonstratie van wat men de honden allemaal kan leren. Gehoorzamen, apporteren en de communicatie tussen hond en baas kwamen naar voren. Het samenspel tussen hond en baas werd met deze show goed in beeld gebracht. Helaas kon door de slechte weersomstandigheden de ballonvaarten niet doorgaan. Zondagavond om 20.00 uur was er de prijsuitreiking van het Frysk Kampioenskip Pealsitten. De bezoekers bij de prijsuitreiking konden de deelnemers nog even in beeld krijgen. En luisteren naar hun verhalen over het verloop van de wedstrijd. Ook dit jaar kan de organisatie weer terug zien op een geslaagd Tentfeest van Warns.
Uitslagen Frysk Kampioenskip Pealsitten 2011
|
1. Remko Kloppenburg
|
54:05
|
|
2. Bianca
|
52.10
|
|
3. Harald
|
37.10
|
Pealsitten 2011 foto's:
Start Pealsitten
Pealsitten vrijdag 16 Sept.
Paalzitters vrijdag middag en avond
Pealsitten, Finale
Pealsitten 2011 op You Tube (filmpjes):
Start FK Pealsitten 2011
FK pealsitten 2011 Douwe yn'e rein
FK pealsitten 2011 Ruurd syn leste tellen op de peal
FK Pealsitten 2011, Sneon
Remco Kloppenburg wint FK Pealsitten 2011
Trekkertrek 2011
Uitslagen 2011 (PDF formaat)
Inschrijvingen 2011 (PDF formaat)
Foto's Trekkertrek 2011 (227)
De Ronde van Warns 2011
Voor de tweede keer organiseerdeTrim Groep Warns dit jaar "De Ronde van Warns". Uitslag:
1. Arie Boersma
2. Marijke de Vries